Boşanma Kararsızlığı

Evlilikler bazen öyle kilitlenir ki ne bir adım ötenizi görürsünüz, ne de bütün bir geleceğinizi… Kafanızda hep aynı soru dönüp durur, acaba yanlış bir evlilik mi yaptım? Acaba yol yakınken dönmeli miyim? Boşanmalı mıyım? Yoksa bunlar her evlilikte olan sorunlar mı? Mutsuzsunuzdur ama bu ne kadar devam eder, yoksa krizler çözülmek bir kenara daha da büyür ve evlilik iyicene içinden çıkılmaz bir düğüm haline mi gelir bir fikriniz yoktur. Boşanma ve evliliği kurtarmak adına bu sorular o kadar kafanızı meşgul eder ki doğru cevap ne, keşke biri çıkıp karşıma söylese dersiniz. Yardıma o kadar ihtiyacınız vardır ki ancak kime gerçekten güvenilir bir türlü emin olamazsınız. Tek bir şey dışında hiçbir şeyden emin değilsinizdir, o da artık böyle yürümüyor…

Boşanma ve evliliği kurtarmak adına gelen pek çok kişi bu duygu durumla gelmektedir. Mesele kişiye kendi kararlarını verdirecek sağlıklı bir duruş sergilemek ve doğru evliliğin tanımının ne olduğunu bir kere daha gözden geçirmektir. Bundan sonra ise evliliğin yürümez hale gelmesindeki sebepler evlilik uzmanı psikoterapistler tarafından analiz edilerek kişiyle paylaşılır. Sorun bir sınır problemi midir, bir kişilik problemi midir, bir iletişim problemi midir, ne olmuştur da tablo bu kadar kararmıştır, bunun teşhisi hayatidir. Ve kişiler çoğunlukla bu duygu durum içindeyken bunun ayırdına varamazlar, hele ki boşanmak gibi her anlamda önemli ve kritik bir kararı verebilmek konusunda ne yeterince güçlü ne yeterince emindirler. Kararın verilmesi adına doğru noktaların analizi, kişinin bireysel sağlığının toparlanması ve evlilik içi veya dışı yol haritasının çizilmesi adına profesyonel destek sunulmaktadır.

Boşanmak veya devam etmek… Devam ederse nasıl devam etmek? Bu zor sorulara sizi anlamış aynı zamanda insan psikolojisiyle ilgili bilimsel araştırmalara dayanan bir bakış açısı sunarak cevabı sizin bulmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

İzmit Boşanma Kararsızlığı Terapisi

Makaleler

Fobiler Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları Panik Atak Obsesif-Kompulsif Bozukluk (Takıntı Ve Zorlantılar) Travma Sonrası Stres Bozukluğu Kişilik Bozuklukları Kayıp ve Yas Dürtü Kontrol Bozuklukları Somatizasyon Bozukluğu Konversiyon Bozukluğu (Histeri) Hipokondriyazis Uyku Bozuklukları Yeme Bozuklukları Cinsel Kimlik Problemleri Stresle Başa Çıkma Ve Öfke Kontrolü Depresyon Bağımlılık Kronik Yorgunluk Özgüven Problemleri Yaşam Koçluğu Kişisel Gelişim İletişim Sorunları Sağlıklı Düşünme Ve Karar Verme Online Terapi Evlilik Öncesi Danışmanlık Mutsuz Evlilik Güven Kaybı Aldatma - Aldatılma Sorunu Boşanma Kararsızlığı Evlilikte Kişilik Çatışmaları Eşler Arasındaki Sorunlar Boşanma Süreci ve Çocuk Cinsel Eğitim Sınav Kaygısı Öğrenci Koçluğu Ders Başarısı ve Motivasyon Kimlik Bocalaması Öfke ve Saldırganlık Davranış Bozuklukları Sosyal Uyum Sorunları İnternet - Bilgisayar Bağımlılığı Dikkat ve Konsantrasyon Sorunları Uyku Problemleri Okul Fobisi Tırnak Yeme Yalan Söyleme Tikler ve Takıntılı Davranışlar Beslenme ve Yeme Bozuklukları Vajinismus Erken Boşalma Cinsel İsteksizlik Ereksiyon Sorunu Orgazm Sorunları Cinsel Tiksinti Bozukluğu Kadınlarda Disparoni Satiriasis Nemfomani Play Attention Eğitim Koçluğu Testler EMDR Terapisi Hipnoz Terapisi Yaşam Koçluğu ANTİDEPRESAN ÇIKMAZI BOŞANMA SONRASI DEPRESYON EVLİLİKTE CİNSEL YAŞAMIN ÖNEMİ OKUL BAŞARISINDAN HAYAT BAŞARISINA PSİKOLOJİK DESTEĞİN ÖNEMİ ALDATMA VE ALDATILMA SORUNLARI HİPERAKTİVİTE VE DİKKAT EKSİKLİĞİ EVLİLİKTE CİNSEL UYUM KADIN VE ERKEKLERDE CİNSEL SORUNLAR PARÇALANMIŞ AİLE ÇOCUKLARI ERGENLİK DÖNEMİ SORUNLARI OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUKLAR BOŞANMA PANİK ATAKLA YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ! CİNSEL TACİZ'İN ETKİLERİ ve TEDAVİSİ KADIN VE HAMİLELİK PSİKOLOJİSİ YALNIZLIK SENDROMU EMDR TERAPİ İLE TRAVMALARA HIZLI ÇÖZÜM EVLİLİĞİN TIKANMA NOKTALARI TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUKLARI KADIN DEPRESYONLARI EVLİLİĞİN İLK YILLARINDA EŞLER ARASI ÇATIŞMA NEDENLERİ ( İZMİT PSİKOLOG ) AİLE BAĞIMLILIĞI VE ZARARLARI EŞCİNSELLİK KADER DEĞİLDİR EVLİLİK SORUNLARINDA BOŞANMA ÇÖZÜM MÜ?