Nemfomani

Kadınlarda cinsel doyumsuzluk problemidir. Değişik erkeklerle olma isteği ve aşırı seksüel istek duyma şeklinde görülen cinsel sorundur. Kadında cinsel taşkınlık veya dıyumsuzluğa varan aşırı seks düşkünlüğü şeklinde de tanımlanabilir. Partnerine duygulu ve cinsel yönden aşırı istekli olan kadınları nemfoman olarak değerlendirmek yanlıştır. Nemfoman kadınlar sosyal baskıları ve yasaları hiçe sayarak sadece bir erkekle değil, herhangi bir erkekle birlikte olmayıarzularlar ve genellikle toplumda çok zor durumlara düşerler. Nemfomanların pornografi düşkünlüğü hızla kontrol dışı bir tutum halini alabilir ve seks bağımlılıkları alkol/madde bağımlılığı kadar güçlü ve yıkıcı sonuçlara yol açabilir. Öfkeli,sinirli ve gergin olan nemfoman kadınlar bir şey yolunda gitmiyor duygusunu sık yaşarlar, dikkatlerini toplamakta güçlük çekerler, gündelik faaliyetlerini yerine getirmekte zorlanırlar ve bu yüzden de diğer cinsel işlev bozuklukları da görülür. Boşalmada bile doyuma ualaşamazlar,orgazm ile birlikte gelmesi gereken rahatlama ve gevşeme olmaz, cinsel gerilim hali sürer.

Nemfomani Nedenleri:
  • Çocukluğun sevgisiz ve güvensiz bir ortamda yaşanmış olması,
  • Kimlik örgütlenmesindeki sorunlar,
  • Çocuğun koşullu sevginin olduğu bir ortamda yetişmesi,
  • Ruhsal bozukluklar,
  • Genetik faktörler,
  • Organik beyin hastalıkları,
  • İç salgı bezi düzensizlikleri,
Tedavi;

Çocukluğunda sevgisiz ve güvensiz bir ortamda yaşamış nemfoman kadınlar çocuklukta bulamadıkları ruhsal ve bedensel sıcaklığı sürekli değişen partnerlerde ararlar. Bu nedenle doyumu bulamazlar. Çocukluktan gelen güvensizliğin şaşmaz belirtilerinden biri olarak sürekli kendilerini kanıtlamak ve yeni erkeklerle ilişki yaşamak gereksinimi duyarlar. Tedavisi zordur. Bu hastalarda önce dengeli bir ruh hali yaratmak gerekir. Sıkıntıyı gidermek için bir takım ilaçlarla tedavi ve ardından psikoterapi gerekir.

İzmit Nemfomani Terapisi

Makaleler

Fobiler Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları Panik Atak Obsesif-Kompulsif Bozukluk (Takıntı Ve Zorlantılar) Travma Sonrası Stres Bozukluğu Kişilik Bozuklukları Kayıp ve Yas Dürtü Kontrol Bozuklukları Somatizasyon Bozukluğu Konversiyon Bozukluğu (Histeri) Hipokondriyazis Uyku Bozuklukları Yeme Bozuklukları Cinsel Kimlik Problemleri Stresle Başa Çıkma Ve Öfke Kontrolü Depresyon Bağımlılık Kronik Yorgunluk Özgüven Problemleri Yaşam Koçluğu Kişisel Gelişim İletişim Sorunları Sağlıklı Düşünme Ve Karar Verme Online Terapi Evlilik Öncesi Danışmanlık Mutsuz Evlilik Güven Kaybı Aldatma - Aldatılma Sorunu Boşanma Kararsızlığı Evlilikte Kişilik Çatışmaları Eşler Arasındaki Sorunlar Boşanma Süreci ve Çocuk Cinsel Eğitim Sınav Kaygısı Öğrenci Koçluğu Ders Başarısı ve Motivasyon Kimlik Bocalaması Öfke ve Saldırganlık Davranış Bozuklukları Sosyal Uyum Sorunları İnternet - Bilgisayar Bağımlılığı Dikkat ve Konsantrasyon Sorunları Uyku Problemleri Okul Fobisi Tırnak Yeme Yalan Söyleme Tikler ve Takıntılı Davranışlar Beslenme ve Yeme Bozuklukları Vajinismus Erken Boşalma Cinsel İsteksizlik Ereksiyon Sorunu Orgazm Sorunları Cinsel Tiksinti Bozukluğu Kadınlarda Disparoni Satiriasis Nemfomani Play Attention Eğitim Koçluğu Testler EMDR Terapisi Hipnoz Terapisi Yaşam Koçluğu ANTİDEPRESAN ÇIKMAZI BOŞANMA SONRASI DEPRESYON EVLİLİKTE CİNSEL YAŞAMIN ÖNEMİ OKUL BAŞARISINDAN HAYAT BAŞARISINA PSİKOLOJİK DESTEĞİN ÖNEMİ ALDATMA VE ALDATILMA SORUNLARI HİPERAKTİVİTE VE DİKKAT EKSİKLİĞİ EVLİLİKTE CİNSEL UYUM KADIN VE ERKEKLERDE CİNSEL SORUNLAR PARÇALANMIŞ AİLE ÇOCUKLARI ERGENLİK DÖNEMİ SORUNLARI OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUKLAR BOŞANMA PANİK ATAKLA YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ! CİNSEL TACİZ'İN ETKİLERİ ve TEDAVİSİ KADIN VE HAMİLELİK PSİKOLOJİSİ YALNIZLIK SENDROMU EMDR TERAPİ İLE TRAVMALARA HIZLI ÇÖZÜM EVLİLİĞİN TIKANMA NOKTALARI TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUKLARI KADIN DEPRESYONLARI EVLİLİĞİN İLK YILLARINDA EŞLER ARASI ÇATIŞMA NEDENLERİ ( İZMİT PSİKOLOG ) AİLE BAĞIMLILIĞI VE ZARARLARI EŞCİNSELLİK KADER DEĞİLDİR EVLİLİK SORUNLARINDA BOŞANMA ÇÖZÜM MÜ?